volejte 607 878 797

Zábor na stěhování - zajištění místa na stěhování

Autor: Stěhování kvalitně

13. 05. 2018

Poměrně značná část zákazníků, kteří bydlí v centru Prahy uvažuje na tím, že by bylo dobré mít zajištění parkovacího místa na stěhování tzv. zábor před domem, aby samotná akce proběhla co nejrychleji a bez nejmenších komplikací. Dnes si ve zkratce povíme co takový proces obnáší a také přináší.

Vaše první cesta povede na Technickou správu komunikací pro tzv. stanovisko vlastníka komunikace. Tam bude zapotřebí vyplněná žádost a to i s plánkem vyznačení záboru v katastrální mapě a pokud bydlíte na Praze 1, 2, 8 či na Praze 11, bude ještě potřeba předběžný souhlas ÚMČ. Poté s tímto souhlasem, žádostí o povolení zvláštního užívání komunikace, situačním plánkem vč. plánku dopravního značení a termínem záboru zamíříte na odbor dopravy příslušného ÚMČ. Samozřejmě, že služba není zdarma. U vydání povolení záboru do deseti dnů činí správní poplatek 100Kč, dále se hradí místní poplatek, který si nepleťte s pronájmem pozemku, který hradíte v TSK. Je asi bezpředmětné psát, že vás běhání po úřadech čeká s velkým předstihem, jelikož jenom správní orgán je povinen v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb. správní řád, vydat rozhodnutí bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů od zahájení řízení.

Po tomto kolečku už vás čeká pouze zajištění pronájmu dopravního značení.

Jak vidíte, zabere to trošku času. Ale nemyslete si, že máte vyhráno. Pokud vám na místě záboru zaparkuje cizí vozidlo, máte prostě smůlu. Z vlastních zkušeností víme, že městská policie vozidlo neodtáhne, jelikož se nejedná o zábor ve veřejném zájmu, ani nebrání v užívání komunikace. Takže vaší jedinou satisfakcí je to, že řidič dostane za stěrač lísteček za nerespektování dopravní značky. Setkal jsem se i s názorem, že lze vozidlo odtáhnout na vlastní náklady a poté vrátit, ale pozor, tady byste se mohli dopustit neoprávněného nakládání z cizí věcí.

Zábor prostranství pro stěhování se vyplatí opravdu při stěhování velkého rozsahu v případě stěhování větších firem, kde hrozí v případě zdržení riziko ušlého zisku a jiné. V tomto případě se zábor musí dělat na delší dobu dopředu včetně zajištění proti neoprávněnému parkování vozidel. U menších stěhování je nejlepší se poradit s technikem stěhovací firmy, jak co nejjednodušeji zajistit parkování pro stěhovací vůz. Možností je vždy více. A je nějaký způsob, který nelze doporučit? Samozřejmě a to je neoprávněný zábor veřejného prostranství, ale o tom zase někdy příště v jiném článku.

Zpět na výpis článků

Kontaktní údaje

Pro objednávky volejte ZDARMA
Mobil: +420 607 878 797

Sídlo společnosti:
Baranova 1803/23
130 00 Praha 3 Žižkov
info@stehovani-kvalitne.cz

Kontaktní adresa:
Petrohradská 216/3
101 00 Praha 10 Vršovice
návštěvy po předchozí domluvě

Provozní doba:
Pondělí – Pátek: 8:00 – 22:00
Sobota: 10:00 – 21:00
Neděle a svátky: 10:00 – 21:00