volejte 607 878 797

Rady a tipy, jak na to

Stěhujete se do nového a chcete, aby vše proběhlo v pořádku? Bojíte se, že vás stěhovací firma natáhne a zaplatíte o desítky tisíc více, než jste si mysleli? Všem obavám a nebezpečím snadno předejdete, když se budete držet několika osvědčených rad a tipů. Všechny jsme je pro vás shrnuli.

Jak poznat solidní stěhovací firmu?

Všichni to známe moc dobře. Na internetu se firma tváří jako prvotřídní odborník v oboru, s 50 lety praxe a zkušenostmi se stěhováním za oceán i do zapadlých afrických vesniček. Ve skutečnosti k vám přijede o 5 hodin později, zapomene polovinu pomůcek, do stěhovacího auta nenacpe vaši skříň z Ikey a příplatky chce i za pauzy na kafe.

Jak z popisu na internetu poznat, že je vámi vybraná stěhovací firma solidní? Nenechejte se napálit. Slibuje firma dlouholetou praxi a přitom má její doména rok a na živnostenském listu je věk majitele 25 let? Přece jako zákazník neuvěříte, že stěhuje od dětství. Ověřte si i ty nejmenší detaily.

Nenaleťte ani na sliby levného stěhování. Základní ceník sice může vypadat dobře, ale všimli jste si všech jednotlivých příplatků? Za stěhování do třetího patra u průměrného bytu 2+1 připlatíte klidně i 20 tisíc. A to už moc levné stěhování není. Stejně tak si firmy často účtují příplatky za to, že se jim vaše vybavení nevleze do auta. To je jejich problém a ne váš. Narazit můžete i na příplatek za urgentní stěhování do několika hodin. Dejte si pozor na všechny stěhovací pasti a vyberte spolehlivou stěhovací společnost.

Důležité je také vědět, zda je firma pojištěná a zda má živnostenské oprávnění, aby pojištění hradila. Je spousta jednotlivců, kteří stěhování a vyklízení nabízejí jako vedlejšák a živnostenské oprávnění nemají. Pojišťovna v takovém případě nebude hradit škody, kterých se taková firma dopustí. Jak zjistit, že je vybraná firma správně pojištěná?

Téměř každá pojišťovna vám dnes poskytne informace o tom, zdali je subjekt pojištěný a na co. Stačí tedy, když vám pracovník stěhovací firmy řekne, u které pojišťovny jsou pojištění. Zavčasu si to zjistěte a poté se sami poptejte dané pojišťovny, jak to se stěhovací firmou vypadá.

Jak si usnadnit stěhování – užitečné informace

Začněte s přípravou v dostatečném předstihu

Nekomplikujte si stěhování a nenechávejte vše na poslední chvíli. Postupně ukládejte předměty do krabic. Bokem si odložte krabice, do nichž dáte věci, které do poslední chvíle používáte. Je důležité mít ve věcech přehled, abyste se v nich neztratili dříve, než je přesunete na nové místo.

Vyberte správné krabice a popište je

Na každý předmět se hodí jiný obal. Na lehčí předměty, jako je textil, vám postačí krabice z třívrstvé lepenky. Na knihy nebo porcelán raději sáhněte po silných krabicích z pětivrstvé lepenky. Ve výjimečných případech můžete použít i sedmivrstvou lepenku. Pozor na křehké předměty. Vždy při jejich balení použijte výplně, které zabrání pohybu. Poslouží vám například pěnové kuličky, bublinkové fólie, výplně z perforované lepenky, kartonové desky, ale klidně i staré noviny.

Každou krabici vždy označte podle místa, kam patří její obsah. Samotné značení už je na vás, určitě vám ale usnadní stěhování i následné vybalování.

Zbavte se nepotřebných věcí

Visí vám ve skříni šaty, ve kterých jste chodili do tanečních a od té doby jste je nevytáhli? Nebo vám překáží noční stolek, který jste dostali jako dárek a do nového interiéru se nehodí? Všech zbytečností se zbavte. Stěhování je k tomu ideální příležitost. Možná vám ukápne pár slz, když budete vyhazovat misku na ovoce, ze které jste snídali na vysoké škole, ale věřte, že vám bez ní bude lépe.

Rádi za vás nepotřebné vybavení zlikvidujeme a odvezeme na sběrný dvůr.

Zkontrolujte cestu, kterou se bude stěhovat a zbavte se překážek

Než stěhování začne, raději zkontrolujte místa, kudy se stěhované předměty ponesou. Mohou vás překvapit předměty, které stojí v cestě a mohly by vaše vybavení poškodit. Nezapomeňte před stěhováním zakrýt rohy stěhovaných předmětů.

Rozeberte nábytek na stěhování

Demontáž nábytku a nábytkových sestav vám pomůže zkrátit dobu stěhování. Rozeberte zařízení, jako jsou skříně, postele a větší nábytkové sestavy – například obývací stěny, ložnicové sestavy a podobně. Pokud k rozebíraným kusům nemáte návod ke složení, nezapomeňte si jednotlivé díly označit třeba samolepicím štítkem a přesným označením.

Jestliže si na montáž a demontáž nábytku netroufáte, vždy se můžete obrátit i na stěhovací firmu. Postará se o složení i rozložení vašeho nábytku, aby nedošlo k žádnému poškození.

Domluvte si návštěvu pracovníka stěhovací společnosti

Vyhněte se nemilým překvapením v průběhu stěhování a domluvte se s vybranou firmu, ať za vámi pošle specialistu. Ten vám po prohlídce a specifikaci prací dodá přesnou kalkulaci ceny a časový harmonogram. Zároveň vám poskytne profesionální rady pro usnadnění stěhování.

Naše společnost vám na přání půjčí vlastní krabice v potřebném množství. Samozřejmostí je i ochranný materiál.

Užitečné tipy na závěr pro usnadnění stěhování

  • Zajistěte si dostatek obalového materiálu.
  • Nepřetěžujte krabice a označte je viditelně podle vlastností (např. křehké).
  • Postarejte se o volný přístup v cestě a v místě nakládky.
  • Vždy u sebe mějte své osobní doklady.

Kontaktní údaje

Pro objednávky volejte
Mobil: +420 607 878 797

Sídlo společnosti:
Baranova 1803/23
130 00 Praha 3 Žižkov
info@stehovani-kvalitne.cz

Kontaktní adresa:
Petrohradská 216/3
101 00 Praha 10 Vršovice
návštěvy po předchozí domluvě

Provozní doba:
Pondělí – Pátek: 8:00 – 22:00
Sobota: 10:00 – 21:00
Neděle a svátky: 10:00 – 21:00