volejte 607 878 797

Jak a s jakým předstihem objednávat stěhování

Autor: Stěhování kvalitně

26. 02. 2018

Stěhování je samo o sobě velkou věcí. Vždy se jedná o situaci, která je často spojena se spoustou stresu, protože je třeba, aby vše klaplo na jedničku. Proto pokud víte, že se budete stěhovat a nezvládnete to vlastními silami, neodkládejte zařizování všech potřebných náležitostí na poslední chvíli. Ono to k tomu lehce svádí, jako u všech nepopulárních činností a rozhodnutí, které jsou spojeny se zařizováním a plánováním. Ale přesně z těchto důvodů pak dochází k mnoha zbytečným nepříjemným událostem, kterým lze jednoduše předejít. Mnoho klientů se potom dostane do stavu blížícího se doslova nervovému kolapsu. A věřte, že s takovými není lehké vyjít a mnohdy o ně mají lidé ze stěhovacích firem spíše strach. Než aby se naplno věnovali své práci a mohli ji tak odvést maximálně profesionálně, mají na starosti ještě paní Vomáčkovou, která se jim hroutí pod rukama, protože se bojí, že se stěhování nemůže stihnout podle domluvených termínů, které na sebe mají navazovat.

Pokud možno stěhování zařizujte s předstihem

Přitom stačí dodržet několik jednoduchých pravidel, která zajistí, že celá akce „kulový blesk“ proběhne v klidu, bez hroucení, profesionálně, bez škod a včas. Zaměřme se tedy na ty nejdůležitější body.
Pokud plánujete stěhování na víkend, který je podle kalendáře na přelomu měsíce, je ideálním termínem pro objednání stěhovací služby i měsíc předem. Zejména v tomto čase je totiž nejvíce poptávek. V případě, že potřebujete zajistit větší stěhovací akci, to znamená např. přestěhování celého bytu, je vždy výhodné, domluvit se s firmou, která stěhování zajišťuje, aby vám doručila krabice na stěhování s dostatečným předstihem. Věřte, že se vám na zabalení všech věcí bude zcela jistě hodit celý víkend.
Kdo se již někdy stěhoval, určitě dobře ví, jak se na první pohled zdá, že věcí nebude moc. Realita je ale vždy jiná. Ne nadarmo se říká, že „je lepší vyhořet, než se stěhovat“. Toto rčení vymyslel někdo, kdo moc dobře a z vlastních zkušeností věděl, jak záludný celý proces stěhování je.
Pokud nepotřebujete přestěhovat byt nebo kancelář kompletně, je většinou možné domluvit se na rychlo i dva dny předem. Je však třeba počítat s tím, že budete muset kontaktovat více firem, které tuto činnost nabízí, nemusí mít totiž volné kapacity. Snad ani není nutné komentovat situaci, kdy se potřebujete přestěhovat jednoduše řečeno teď, tedy ten samý den, kdy službu objednáváte. To už se předem vyzbrojte silnými antidepresivy s bleskovým účinkem. Sehnat profesionály, kteří vás přestěhují hned, je totiž na 90 % doslova nemožné.

Vybírejte pečlivě, dejte si záležet

Abyste tzv. nesplakali nad výdělkem, protože si vyberete společnost, která nebude kvalitní a zavedená, zní doporučení velmi jednoduše. Zjistěte si informace o více stěhovacích firmách a zaměřte se na to, co konkrétně nabízejí, jak dlouho jsou na trhu, jaké mají ceny, kdy vám mohu být k dispozici, a v neposlední řadě zapátrejte po reálných recenzích od předešlých zákazníků. V době internetu je to poměrně rychlá možnost, jak vybrat opravdu kvalitní služby za dobré peníze.
K nejspolehlivější možnosti zjištění skutečné praxe jednotlivých firem, včetně ověření vlastnictví patřičných oprávnění, patří webové stránky www.rzp.cz nebo www.justice.cz. Možná budete velmi překvapeni, jak se liší přikrášlená verze některých společností od reality. Jako klient, který svěřuje svůj majetek dalším osobám, se vyplatí ověřit si skutečnosti. Nedejte na líbivou reklamu a recenze, které jsou tak přeslazené, až to zavání cukrárnou. Víte třeba, jestli má společnost, která vás láká svými moderními webovými stránkami a radostnými doporučeními, vůbec pojištění? Jak by řešila situaci, kdy by vám způsobila nějakou škodu? Při stěhování se může stát mnoho nepředpokládaných věcí, pokud jste vsadili na opravdové profesionály, nemusíte si zoufat, i nepříjemnou situaci vyřeší k oboustranné spokojenosti.
Pokud jste ve snaze ušetřit pár drobných vybrali ke stěhování vašeho majetku žabaře, kterým jde jen o jednoduchý zisk, nikoli o klienta, pak možná nebudou stačit ani ta již doporučená antidepresiva.

Zpět na výpis článků

Kontaktní údaje

Pro objednávky volejte
Mobil: +420 607 878 797

Sídlo společnosti:
Baranova 1803/23
130 00 Praha 3 Žižkov
info@stehovani-kvalitne.cz

Kontaktní adresa:
Petrohradská 216/3
101 00 Praha 10 Vršovice
návštěvy po předchozí domluvě

Provozní doba:
Pondělí – Pátek: 8:00 – 22:00
Sobota: 10:00 – 21:00
Neděle a svátky: 10:00 – 21:00