volejte 607 878 797

Stěhování svépomocí

Autor: Stěhování kvalitně

14. 02. 2018

Potřebujete se přestěhovat a říkáte si, že vlastně o nic tak těžkého nejde a zvládnete to sami. Co si ale přece jen ujasnit si všechna pro a proti. Protože co se na první pohled může zdát jako jednoduchý úkol, nemusí v reálu vůbec dobře dopadnout. Na některých věcech nemá smysl za každou cenu šetřit, zvlášť pokud se jedná o váš majetek. Snad jen v jednom případě se stěhování svépomoci opravdu může vyplatit. A to pokud budete přemisťovat skutečně jen pár základních věcí, pak to zvládnout lze. Mezi tyhle věci ale rozhodně nepočítejte např. s nábytkem, ten už mění situaci a z malého stěhování se stává velké.

Stěhování na vlastní pěst je sázka do loterie

Jakkoli se v první euforické chvíli mohl zdát nápad se stěhováním pomocí vlastních sil bezkonkurenční, v dalších fázích jeho plánování narazíte na mnoho dalších nutností, bez kterých se neobejdete a které vás budou stát další náklady, fyzické i psychické síly. Také bude třeba kromě vás zapojit minimálně některé vaše kamarády, rodinu nebo známé, a to jak sami určitě znáte, nemusí dopadnout podle původních představ. Nejedno stěhování již zvládlo rozkmotřit rodinné klany, dlouholetá přátelství a odradit známé od dalších společných setkání. Přece jen v napjatých a stresových chvílích často vyplují na povrch slabiny, které jakékoli vztahy vždy mají. A řekněte sami, stojí to za to? A to se bavíme pouze o vztazích, na řadu ještě nepřišly finance a i v tomto případě na ně velmi pravděpodobně dojde.

Co vše vás při stěhování svépomocí čeká a nemine

Co vše ke stěhování svépomocí budete potřebovat? V první řadě krabice, do kterých je třeba věci balit. Pokud byste si najali profesionální firmu, tyto krabice by vám zapůjčila a s dostatečným předstihem přivezla. Jejich užití by tedy bylo zahrnuto v ceně stěhování a vám by odpadla jakákoli starost s nimi spojená. Takto si je musíte opatřit, dopravit a samozřejmě také zaplatit sami.
Dál budete potřebovat vhodný vůz. To znamená s dostatečnou kapacitou pro to, aby se vám do něj vešlo co nejvíce stěhovaných věcí. Určitě není cílem mít k dispozici malé auto, se kterým budete jezdit neustále sem a tam. Přece jen doprava v hlavním městě není žádné terno, takže představa neustálého ježdění v dnes již už standardních dopravních zácpách, vás bude stát nemalé peníze na pohonné hmoty, obrovské množství ztraceného času, naproti tomu však obrovskou spoustu vaší trpělivosti. Pokud je vaším cílem stát se mistrem v sebeovládání, pak tímto způsobem získáváte jedinečnou možnost. Takovýhle zátěžový test už jen tak k dispozici mít nebudete.
A v neposlední řadě, potřebujte další ruce, nohy a svaly. Ano, možná máte kamarády, kteří nocují ve fitku, přesto je však stěhování naprosto odlišnou činností než zvedání činek a cvičení se zátěží. Ne nadarmo mají profesionálové při stěhování své grify. Věcí jak co zvedat, mají vycvičený odhad týkající se prostoru, poradí si s různými nástrahami stěhování jednoduše proto, že v tom mají praxi. Díky té a díky speciálnímu vybavení budou vždycky mnohem rychlejší a především vám nezpůsobí škody. A i kdyby k nějaké škodě došlo, jejich pojištění vám je zaplatí. Umíte si představit, že se s tím koženým gaučem špatně vytočíte na schodišti a budete na něm mít škrábance, nebo že omylem zavadíte tím starožitným obrazem o stěnu a zničíte jeho rám, budete se chtít koukat na obývací stěnu, jejíž novou ozdobou bude prasklé sklo či uražený roh dvířek? A věřte, že takových záludností je mnoho.

Stěhování svépomocí si důkladně rozmyslete

Pohádka o lakomé Barce jasně ukázala, že se nevyplatí nechat si pro korunu vrtat koleno. Váš majetek pro vás má jistě obrovskou hodnotu, nechtějte ušetřit pár stovek a svěřte ho do rukou profesionálů, kteří se touto prací živí každý den. Znají scénáře mnoha možných situací, ví jak je vyřešit a především řeší je s chladnou hlavou.

Zpět na výpis článků

Kontaktní údaje

Pro objednávky volejte
Mobil: +420 607 878 797

Sídlo společnosti:
Baranova 1803/23
130 00 Praha 3 Žižkov
info@stehovani-kvalitne.cz

Kontaktní adresa:
Petrohradská 216/3
101 00 Praha 10 Vršovice
návštěvy po předchozí domluvě

Provozní doba:
Pondělí – Pátek: 8:00 – 22:00
Sobota: 10:00 – 21:00
Neděle a svátky: 10:00 – 21:00