Stěhování - jak na to. Užitečné rady a tipy. Příprava a průběh stěhování bez komplikací.

přečtěte si naše doporučení pro usnadnění stěhování

Rady a typy - Jak poznat solidní stěhovací firmu?

Stěhování PrahaNa internetu se nachází nepřeberné množství stěhovacích firem, ale to stěhovacích by nemělo úplně platit. Mnoho z těchto firem bere stěhování pouze jako doplňkovou službu, nebo jsou tam i takoví, kteří v tomto oboru nemají co pohledávat. Takovou prezentaci poznáte především tak, že je na webové stránce uvedeno velice málo kontaktních údajů, v některých případech pouze mobilní telefon. Při hloubavém zjiš’tování lze i takovou firmu, i když by správné slovo bylo živnostníka a někdy ani to ne dohledat a pak zjistíte, že jejich dlouholetá a perfektní praxe je živnostenský list na kdoví koho a praxe nanejvýše jeden rok. Je tu mnoho poctivých firem a živnostníků, ale bohužel tu začíná být stále víc těch nepoctivých. Vždy trvejte na výpisu obchodního rejstříku anebo živnostenského listu a věřte, že dokončovací stavební práce apod. nejsou oprávněními ke stěhování. S firmami, které nemají na webu uvedené kompletní údaje raději vůbec nekomunikujte a to samé platí o nalepených letácích na ulicích, které nemají ani žádný ceník za provedené práce.

Někdo vybírá dle ceny, jiný dle rozmanitosti služeb. Nízká cena v ceníku vždy neznamená levnější stěhování. Vyvarujte se prosím prezentacím, kteří mají v ceníku pouze to, že jsou levní a na ceně se vždy domluvíte, jelikož když se nad celou věcí zamyslíte, asi mají důvod, proč ceník neuvádět. Takové prezentace spoléhají pouze na to, že zákazník jedná ve spěchu impulzivně a nemá čas pročítat kompletní nabídku více firem. Naše hodinová sazba je sice ve středním pásmu cen, ale za uvedenou cenu dostáváte auto vybavené na stěhování. Polstrování, popruhy, vozíky, dekyi a obalový materiál je na každém voze. Za nižší cenu vám také může přijet stará plachtová avie, nebo malá dodávka a ne zrovna odborný personál a k vašemu údivu se může také stát, že tam bude mnoho skrytých příplatků jako jsou patra, obalový materiál apod. Každá solidní firma má na své prezentaci uvedený kompletní ceník a je s vámí schopná uzavřít písemnou smlouvu před stěhováním s celkovou cenou. Další otázkou pak zůstává, jak jsou pojištěni, což se nezřídka také stává kamenem úrazu. Rizikem také bývá - a to je potvrzeno mnoha zkušenostmi, že taková firma nemá žádnou logistiku a vůbec vám ve smluvený čas vůbec nemusí přistavit vozidlo, jelikož si pod vidinou dalšího zisku vzala další zakázku, kterou jejich kapacita nemůže pokrýt s tím, že tu Vaši nějak posunou, nebo přesunou, aniž by vás jakkoli informovali, nebo se budou vymlouvat na poruchu, nebo s vámi úplně přestanou komunikovat.Takové prezentace poznáte i podle referencí, kterých je velice málo z řad renomovaných firem, nebo žádné, ale za to mají napsáno, že odstěhovali mnoho spokojených domácností. Některé se dokonce už snížili k tomu, že si reference vymýšlí a proto se u referencí ptejte o jakou zakázku se konkrétně jednalo a jak ji mohou doložit.


Další užitečné informace pro usnadnění vašeho stěhování


Snadnější a rychlejší a bezpečnější stěhování
Začněte s přípravou v dostatečném předstihu. Postupně ukládejte předměty do krabic, pro věci, které do poslední chvíle používáte, mějte předem krabice a obaly připraveny. Krabice zatěžujte přiměřeně podle síly krabic - dle vrstev lepenky. Na lehčí předměty jako například textil, zcela dostačuje krabice z třívrstvé lepenky, na knihy, nebo například porcelán jsou vhodné silné z pětivrstvé lepenky a vyjímečných případech se využívá i sedmivrstvá lepenka. U křehkých předmětů použijte výplně, které působí jako ochranná vrstva a zabrání pohybu . Zvolit můžete dle vhodnosti např. pěnové kuličky, bublinkové folie, výplně z perforované lepenky (ekologické), kartonové desky, ale také dobře poslouží staré noviny na zabalení jednotlivých menších předmětů a můžete je namačkané použít i jako výplně. Také věnujte pozornost zajištění hran nábytku, nejen proti poškození daného předmětu, ale také proti škodám, které mohou ostré hrany způsobit v okolí. Podlahy ochráníte deskami z kartonů, případně rozložte krabice na místa, kudy se bude procházet.

Popis krabic - velmi praktické
Krabice si označíte podle toho místa kam je určen jejich obsah. Například krabice na věci určené do kuchyně mohou být označte písmenkem K, ložnice L, sklep písmenem s, apod. v případě potřeby dalším upřesněním. Při jasném a logickém označení pak není žádný problém pracovníky požádat o konkrétní umístění do určených místností, což vám ušetří mnoho času a energie při vybalování. Také můžeme doporučit označení krabic dle nutnosti vybalit je jako první, např. číslem od 1. Dále doporučujeme krabice označit podle vlastností jejich obsahu (např. křehké, neotáčet, ...) - zajistíte si zvýšenou opatrnost při manipulaci a převozu. Označte si krabice velkým písmem minimálně ze dvou, ale raději více stran, značkovacím fixem větších rozměrů.


Zbavte se nepotřebných věcí
Stěhování je skvělá příležitost zbavit se nepotřebných věcí. Zvažte, zda má opravdu smysl stěhovat i dlouho uskladněné předměty, které je vám líto vyhodit, ale s největší pavděpodobností sotva najdou uplatnění a dodnes je skladujete jen z důvodů, že se "to tenkrát špatně shánělo". Vždy můžete využít služby odvozu na sběrný dvůr a taktéž domluvit likvidaci a přípravu k odevzdání na sběrný dvůr. Zejména u stěhování do menšího prostoru, by mohlo dojít k situaci, že všechno vybavení nebude kam dát, případně přeplníte svůj prostor.


Jak ušetřit - rychlejší stěhování bez komplikací
Doporučujeme zkontrolovat místa kudy se budou přenášet stěhované předměty z několika praktických důvodů. Doporučujeme zkontrolovat, zda v cestě stěhování nejsou místa, která by se mohla při stěhování velkých předmětů poškodit - hlavně rohy zdí, které připravíte zakrytím dle úhlu rohu složeného kartonu. Ještě důležitějsí je kontrola, zda v cestě nejsou umístěny předměty, které by v komplikovaly možnosti pohybu, zvláště s většímy předměty, které se budou stěhovat. V případě, že je možné dočasně odstranit překážky, domluvte se předem s majitelem předmětu, s dočasným přesunutí by neměl být problém. Kdyby se mělo jednat o větší a těžší předměty, není problém požádat stěhovací společnost, která vás bude stěhovat, stačí když je před stěhováním požádáte. Volná cesta rapidně sníží dobu a komplikovanost stěhování, čímž se samozřejmě sníží i cena za stěhování.


Rozebírání nábytku na stěhování
Demontáž nábytku a nábytkových sestav je další možností, jak zkrátit dobu potřebnou na přestěhování. Doporučujeme rozebrat montované kusy zařízení jako např. skříně, postele a větší nábytkové sestavy, například obývákové stěny, ložnicové sestavy apod.
V případě, že k rozebíraným kusům nábytku nemáte návod ke složení, doporučujeme označení jednotlivých dílů třeba samolepícím štítkem s přesným, či logickým označením daného kusu.
Bez návodu, či označení je zpětné složení nábytku velmi komplikované a zabere mnoho času i odborníkům. O konkrétních kusech zařízení, které by bylo vhodné takto připravit ke stěhování, je možné se předem poradit při prohlídce s pracovníky stěhovací společnosti. V případě zájmu je možné o odbornou demontáž a zpětnou montáž zařízení pracovníky stěhovací firmy, která vás bude stěhovat.


Návštěva pracovníka stěhovací společnosti
V případě, že chcete předejít jakýmkoliv "překvapením" v průběhu stěhování, sjednejte si návštěvu specialisty stěhovací společnosti, který vám po prohlídce a specifikaci prací bude schopen dodat přesnou kalkulci ceny a časový harmonogram apod. a také vám rádi poskytnou profesionální rady pro usnadnění stěhování. Naše společnost vám na přání vypůjčí vlastní krabice v potřebném množství, případně vám krabice pořídí v cenové relaci velkoobchodních cen. Nedílnou součástí je též ochranný materiál.

 • začněte se připravovat s dostatečným předstihem
 • zajistěte si dostatek obalového materiálu
 • sjednejte si prohlídku pracovníka stěhovací společnosti
 • nepřetěžujte krabice, použijte vhodný materiál
 • jedinečná příležitost vyhodit opravdu nepotřebné věci
 • označte viditelné krabice dle vlastností (např. křehké)
 • zajistěte volný přístup v cestě a v místě nakládky
 • všechny osobní doklady mějte u sebe


Doporučujeme návštěvu našeho specialisty, který vám po prohlídce stěhovaných prostor vypracuje přesnou kalkulaci. Tato prohlídka stěhovaných předmětů a prostoru spolu s cenovou kalkulací za stěhování jsou pro vás pouze předběžnou informací a nezavazují vás ke stěhování s naší společností. Prohlídka před stěhováním taktéž umožní zjist zda není potřeba specifické přípravy, nebo vybavení a tím Vám také může snížit konečnou částku za stěhování.
Kontaktní údaje

Pro objednávky volejte ZDARMA
 • Kontaktní adresa:
  Petrohradská 216/3
  101 00 Praha 10 Vršovice
 • návštěvy po předchozí domluvě
 • Provozní doba:
  Pondělí-Pátek: 8:00 - 22:00
  Sobota: 10:00 - 21:00
  Neděle a svátky: 10:00 - 21:00

Napište nám - zaslat dotaz